• 0 (258) 502 36 35
  • 0 (258) 502 36 35
  • info@mutlugulusler.com.tr
  • Türkçe

Kanal Tedavisi / Kanal Tedavisi Yenileme

Ürün Kategorileri

Kanal Tedavisi / Kanal Tedavisi Yenileme

Kanal tedavisi kompleks bir tedavidir. Başarıyı etkileyen birçok faktör vardır.

Dişin işlevini yitirip çekilmesini önleyen modern tekniklerle gerçekleştirilen endodontik tedavidir. Dişler çürüdüğünde veya enfekte olduğunda direkt olarak çekilip atmak yerine, doğru tanı ile kök kanal sisteminin şekillendirilip, dezenfekte edilip biyouyumlu bir kök kanal dolgu maddesiyle sızdırmaz bir şekilde doldurulması dişi kaybetmemizin önüne geçer.

Gün boyu devam eden hafif ya da şiddetli ağrılarda, dişlerinizi sıktığınızda kötüleşen ağrılarda, sıcak soğuk aşırı hassasiyet durumlarında, sorunu yaşadığınız dişin yakınındaki diş etlerinizde hassasiyet ve şişlik yaşadığınız durumlarda derhal bir diş hekimine başvurmanız gerekmektedir.

Kompleks bir tedavi olan Kanal Tedavisinde başarıyı etkileyen birçok faktör vardır

*İlk tedavinin teknik yetersizliğine bağlı olarak gelişen
*Mikrobiyal enfeksiyon veya kök kanal sisteminin ortograd yoldan yeniden enfekte olması
*Kök kanalının yetersiz temizlenmesi ve doldurulması
*Kanal tedavisi sonrası yapılan restorasyonda (dolgu veya kaplama) sızıntı olması
*Dişe fazla çiğneme kuvveti gelmesinden dolayı veya dişi güçlendirmek amacıyla post uygulanışına bağlı hatalar sebebli dişte çatlağa sebeb olması
*Gözden kaçmış kanallar, kısa veya taşkın kanal dolguları, basamak oluşumu, perforasyonlar, transportasyonlar, kırıkalet gibi sebepler başarısızlık nedeni olabilirler. Bu gibi durumlarda kanal yenilenmesi; diş kaybının önüne geçmek ve sağlığımızı tehtid etmemesi adına gerekli bir işlemdir.